Mobil

Alexa Android Uygulaması ile Mobil Cihazınızdan Siteleri Takip Edin

Alexa Türkite Website Sıralamaları
tarafından yazıldı Mehmet Ali Ayvaz

Website sahibi olan kullanıcılar için önemli bir servis olan Alexa.com’u mobil cihazınızda kullanmak ister miydiniz? Alexa android uygulaması ile siteleri çok kolay takip edebilirsiniz.

Alexa Android Uygulaması

Alexa webmaster arkadaşlar için önemli sayılabilecek bir servistir. Dünya üzerindeki websiteleri belirli şartlar altında sıralamaya sokan ve bu siteler ile ilgili bazı istatistik verileri kullanıcıya sunmaya yarayan Alexa.com‘u mobil cihazınızdan herhangi bir tarayıcı kullanarak kullanabilmeniz mümkün. Fakat bu oldukça zorlayıcı ve uğraştırıcı bir iş. Tarayıcıdan Alexa’yı kullanmak yerine bir mobil uygulaması olsaydı da sizler açısından çok kolay olmaz mıydı?

Ne yazıkki Alexa’nın resmi bir mobil uygulaması yok. Bu kadar kullanan insan olmasına rağmen firma herhangi bir mobil uygulama geliştirmemiş. Bu durum da kullanıcıları oldukça yoruyor ve uğraşmalarına sebep oluyor.

Size güzel haberi de verelim: Alexa’nın resmi uygulaması olmadığı için üzülmeyin, farklı biri tarafından çok kaliteli bir Alexa android uygulaması geliştirilmiş. Bu uygulama ile websitenizin sıralamasını çok kolay ve hızlı bir şekilde takip edebilir istatistiklere bakabilirsiniz. Daha önceden baktığınız site otomatik olarak yer imlerine alınır böylece bir daha arama yapmak için uygulamayı kullandığınızda site adresini seçmeniz yeterli olacaktır. En son baktığınız site ise bir daha giriş yaptığınızda direk uygulamanın ana ekranında görünür. Eğer sürekli bir siteye bakıyorsanız her uygulamaya girişinizde site verileri önünüze gelecektir.

Alexa Android Uygulaması

Alexa Android Uygulaması

Uygulamada arattığınız sitenin gözüken verileri şunlardır:

  • Türkiye geneli Alexa sıralaması
  • Dünya geneli Alexa Sıralaması
  • En çok giriş yapılan ülke sıralaması
  • Sitenin son bir aydaki trafik istatistiği
  • Erken çıkma oranı
  • Sitede günlük geçirilen zaman
  • Ziyaretçi başına günlük sayfa görüntüleme sayısı
  • Kitle demografisi (kitle grafiği)

Uygulama bildirim özelliğine de sahiptir, böylece size kolaylık sağlar. Arayüz ve kullanışlık bakımından oldukça kolaydır.


Uygulamayı tanıttık ve siz de kullanmak isteyebilirsiniz fakat uygulama Google Play’den kaldırılmış. Büyük ihtimal Alexa firması uygulama kendilerinin olmadığı için kaldırtmış olabilir. Bu sebeple uygulamayı aşağıdaki linkten apk dosyasını indirip cihazınıza kurabilirsiniz. Kurduktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Güncelleme: Bu uygulama haricinde yeni bir Alexa android uygulaması çıkmıştır. Dilerseniz o uygulamayı da deneyebilirsiniz.

“Alexa Site Ekleme | 2017” adlı yazımızı okumak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Alexa Mobil Uygulaması Apk Dosyasını Edin

Alexa Rank Checker
Alexa Rank Checker
Developer: Amit Wani
Price: Free+

Yazar Hakkında

Mehmet Ali Ayvaz

Kurgu ve tasarımla uzun süre ilgilendikten sonra yazılımla bu serüveni devam ettiriyorum. İnsanlara faydalı olabilecek içerikler hazırlama uğraşındayım.

Yorum Yap