İnternet

Alexa Site Ekleme Nasıl Yapılır 2017

Alexa Türkite Website Sıralamaları
tarafından yazıldı Mehmet Ali Ayvaz

Bildiğiniz üzere Alexa site ekleme özelliğini ücretsiz sürümde kaldırdı. Peki bundan sonra yeni açtığımız bir siteyi Alexa’ya nasıl ekleriz?

Daha önce Alexa site ekleme yazısını paylaşmıştık. Yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Alexa’ya site eklemek için üye olup ücretsiz sürümü kullanmaya başlayarak sitemizi ekleyebiliyorduk. Fakat Alexa.com ücretsiz sürümü kaldırdı. Böylece sitemizi üye olup ekleyemiyoruz. Alexa zamanla sitemizi tanıyor ve kendi kendine ekliyor. Eğer bu süreyi beklemek istemiyorsak daha hızlı ve kolay yoldan sitemizi Alexa’ya ekleyebiliriz.

Bunun için Alexa Traffic Rank chrome eklentisi kullanacağız. Bu eklenti Alexa’nın çıkarmış olduğu bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde sizin girdiğiniz siteler otomatik olarak Alexa’ya bildiriliyor ve Alexa siteleri daha çabuk tanıyor.

Eklentiyi kurduktan sonra etkinleştirelim. Alexa’ya eklemek istediğimiz siteye girelim. Sonra sağ üstten Alexa iconuna tıklayarak Alexa kutucuğunu açalım.

alexa site ekleme 2017

alexa site ekleme 2017

İşlemimiz bu kadar. Bu eklenti sayesinde sitemizi Alexa’ya hızlı bir şekilde ekliyoruz. Siteye gün içinde ve diğer günler bir kaç kez girerek süreci hızlandırmış oluruz. Bir kaç gün içinde sitemiz Alexa.com‘a eklenmiş olacaktır.

Alexa chrome eklentisini alttaki yerden indirebilirsiniz.


Alexa Traffic Rank
Alexa Traffic Rank
Developer: www.alexa.com
Price: Free

Yazar Hakkında

Mehmet Ali Ayvaz

Kurgu ve tasarımla uzun süre ilgilendikten sonra yazılımla bu serüveni devam ettiriyorum. İnsanlara faydalı olabilecek içerikler hazırlama uğraşındayım.

8 Comments

Yorum Yap