Ana sayfa İnternet Alexa Site Ekleme Nasıl Yapılır?

Alexa Site Ekleme Nasıl Yapılır?

977 views
2
PAYLAŞ
Alexa Türkite Website Sıralamaları
Alexa Türkite Website Sıralamaları

Alexa, dünya üzerindeki siteleri analiz edip bazı kriterlere göre sıralamaya sokan bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde sitelere ne kadar girildiğini görebiliyoruz.

Eğer sitenizi Alexa’ya eklememişseniz siteniz sıralamada görünmez. Sitenizi eklemek için alexa.com‘a gidip üye olalım veya Facebook’la giriş yapalım. Sonra üst kısımdan “Dashboard” düğmesine tıklayıp sağ taraftan “Add My Site” yazan yere tıklayalım.

Açılan ekrana sitemizin adresini yazalım. Alt kısımdaki yeşil renkteki butona tıklayalım. Bizi bir sayfaya yönlendirecek. Bizi yönlendirdiği sayfadaki fiyatların hemen altında okla gösterilmiş mavi yazıya tıklıyoruz.

Açılan ekrana tekrar sitemizin adresini yazıyoruz. “Sonra continue” düğmesine basıyoruz. Açılan sayfada Method 1’e tıklıyoruz.

Tıkladıktan sonra alta küçük bir kısım açılıyor. Oradaki “Dowland the file” kutucuğuna tıklıyoruz. Bir dosya iniyor. İnen dosyayı Ftp aracılığıyla sitemizin ana dizinine atıyoruz.

Dosyayı attıktan sonra tekrar siteye dönüp “Verify the file on your site” yazan butona tıklıyoruz. Site ekleme işlemimiz bitiyor.

Eğer sitenizin hiti çok düşükse bilgiler hemen gözükmeyebilir. Hit zamanla arttıkça sitenizi takip edebilirsiniz.