Teknoloji

Apple’ın Saat 9.41 Sırrı

tarafından yazıldı Muhammet Yetkin

Belki aramızda bazılarımız keynote sunumlarında veya sitede dolaşırken görmüşüzdür çoğumuzda farketmemişizdir Apple ın yeni tanıttığı cihazlarda saatin sürekli 9.41 olduğunu.

Günümüz teknoloji devi Apple kendine özgü tasarımı kısıtlamaları ve diğer markalardan farklı olması ile sürekli gözleri üstünde tutmayı başarmıştır. İlk Apple Iphone hariç devrim yaratan İphone dan beri apple ın cihazlarında saat 9.41 i göstermektedir.

Telefon'da saat 9:41'i gösteriyor.

Telefon’da saat 9:41’i gösteriyor.

Bu 9.41 in sırrına gelelim. Devrim niteliğinde olan iphone Steve Jobs tarafından saat 9.41 de tanıtılmıştır. Apple bu saat ayarı ile yeni gelen her iphone un ilkinden bir adım önde bir dakika önde olduğunu bize söylüyor. Apple ın saat ayarı takıntısı telefonlar tabletler le de kalmıyor. Normal saat markalarının reklamlarında ve saat fotoğraflarında saatleri 10.10 u gösterir, çünkü bu analog saatlerde akrep ve yelkovan bu saat diliminde iken bir tik işareti şeklindedir. Bu da alıcının bilinçaltına oynama yöntemidir. Apple  ise benim saatlerim diğer saatlerden bir adım önde diyerek, saatlerinin fotoğraflarında saatlerini 10.09 da gösterir.

Saat 10:09 gösteriyor.

Yazar Hakkında

Muhammet Yetkin

Bu muhammet, Muhammet teknoloji tutkunu. Aynı zamanda mobil cihazlara ayrı bir ilgi duyuyor. Muhammet teknolojinin her alanında yazılarını konuşturan bir üniversite ögrencisi.

Yorum Yap