Film

Dağ II Filminin Yapımcısı Alper Çağlar’dan Yeni Dizi : Börü

Börü Dizisi
tarafından yazıldı Mehmet Ali Ayvaz

Dağ 2 filminin yönetmeni Alper Çağlar’ın yeni çıkardığı Börü Dizisi, Star Tv’de yayına girecek.

Börü Dizisi

Dağ 2 filminin yönetmeni Alper Çağlar yepyeni bir dizi çıkaracak. Dizinin diğerlerinden farkı toplam 6 bölüm ve 1’er saat şeklinde yayımlanacak olması. 2017 yılının sonbaharında yayına girecek dizinin finali film şeklinde sinemada yayımlanacak.

Alper Çağlar önceden Dağ Filmi’nin Facebook sayfasından Dağ 2 filmi sonrası farklı projeler üzerinde çalıştıklarının duyurusunu yapmıştı. Börü dizisi de bu projelerden biri. Dizinin çekim için çalışmlarına kısa süre önce başlandı. Oyuncular dizideki rolleri için eğitimden geçirildi.

Börü dizisinde Dağ film serisinde oynamış oyuncular da bulunmakta. Yapımcı Facebook sayfasından Börü dizisinin Dağ film serisinden farklı bir evrende olduğunu dile getirdi. Yani Dağ filminde de oynamış oyuncuları farklı rollerle Börü dizisinde de göreceğiz.

BÖRÜ’nün oyuncu kadrosunda, izleyicilerin Dağ film serisinden tanıdığı pek çok isim var. Bunlar arasında, Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu, Emir Benderlioğlu, Fırat Doğruloğlu, Murat Arkın, Ahmet Pınar, Can Nergis, Armağan Oğuz, Bedii Akın, Ozan Ağaç, Gürol Tonbul gibi isimlerin bulunduğu oyuncuların her biri, Polis Özel Harekat’ın en seçkin birimi, 34 50 telsiz kodlu BÖRÜ timinin üyelerine hayat verecek. Deneyimli oyuncu Mesut Akusta da, Özel Harekat’ın kurucuları arasında yer alan en önemli karakterlerden birini canlandıracak.

Dizi, Dağ film serisininde de CaglarArts ve Insignia ortaklığının devamı mevcut.


Dizinin Facebook sayfasına buraya tıklayarak, Dağ filminin Facebook sayfasına da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Börü dizisinin fragmanını da aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Alper Çağlar Kimdir?

1 Eylül 1981’de 3 çocuklu bir ailenin ortancası olarak Ankara’da dünyaya geldi. Babası Arif Çağlar, annesi Perihan Çağlar, ablası Eda Çağlar ve merhum kızkardeşi Ecehan Çağlar’dır. Küçüklüğünden beri sinemaya ve öykü anlatmaya ilgisinden dolayı Robert Kolej bünyesindeki lise hayatı boyunca irili ufaklı birçok öykü, animasyon ve çizgi romanı tasarlayan Alper Çağlar, gerçek anlamda ilk filmini Lise 2 senesinde Kırgızistan’da çektiği belgesel filmi “Not So Far Away” adlı eserle gerçekleştirdi. Lise eğitimi ardından kazandığı burs ile Amerika’da University of Virginia’da okuyan Alper, eğitimini Medya İlişkileri, İletişim ve son olarak Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünde tamamladı. Ayrıca Panzehir, Dağ ve Dağ 2 filminin yapımcılığını üstlendi.

Hızlı ve Öfkeli 6 Kamera Arkası için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mehmet Ali Ayvaz

Kurgu ve tasarımla uzun süre ilgilendikten sonra yazılımla bu serüveni devam ettiriyorum. İnsanlara faydalı olabilecek içerikler hazırlama uğraşındayım.

Yorum Yap