Mobil

En İyi Android Market Uygulamaları – Google Play Alternatifleri

tarafından yazıldı Mehmet Ali Ayvaz

Android için Google Play harici çeşitli marketler bulunmaktadır. Bu marketler sayesinde Google Play’de olmayan uygulamaları indirebilirsiniz.

Android Market Uygulamaları

Google Play harici oyun ve uygulamalara göz atmak isterseniz aşağıdaki alternatif market uygulamalarını deneyebilirsiniz.

1- 1Mobile Market

Alternatiflerimizden ilki olan 1.5 milyondan fazla uygulama ve oyuna sahiplik eden, 3 milyondan fazla duvar kağıdı bulabileceğiniz bir markettir. Uygulama içerisinde yer alan sosyal ağ ile fotoğraf paylaşabilir, başkalarının paylaşmış oldukları fotoğrafları beğenebilirsiniz. Ayrıca bu fotoğrafları “Paylaş” seçeneği ile çeşitli sosyal ağları kullanarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

1Mobile Market

1Mobile Market

1Mobile Market Uygulamasını Edin

2-Amazon App for Android

Amazon Appstore’un öne çıkan özelliklerinden biri hergün ücretli bir uygulamayı ücretsiz olarak sunuyor. Yeni yayınlanan uygulamaları anında görebiliyorsunuz. Uygulama ücretlerine göre filtreleme yapabiliyorsunuz. Uygulamaları satın almadan önce test etme özelliği ise yine avantajları arasında.

Amazon Appstore

Amazon Appstore

Amazon Appstore Uygulamasını Edin

3-Mobogenie

Mobogenie, Türkçe dahil birçok dil destekleyen hem Android uygulamasına hem de bilgisayar programına sahip. Böylece her platformda kullanabiliyorsunuz. Mobogenie uygulama mağazasının avantajlarından biri de kayıt olmadan indirme imkanı sunuyor. Uygulama ve oyunların yanı sıra zil sesleri, duvar kağıtları, e-kitaplar ve YouTube videolarını da indirebiliyorsunuz. Mobogenie uygulama mağazasında yer alan tüm uygulamalar Kaspersky motoru ile virüs kontrolünden geçirilmiştir.

Mobogenie

Mobogenie

Mobogenie Uygulamasını Edin

4-GetJar

GetJar uygulama konusunda uçsuz bucaksız bir market. Google Play Store’dan alışık olduğumuz kategoriler ve alt kategoriler mevcuttur. İçerisinde gezinerek yeni bilmediğiniz oyun ve uygulamalar bulabilirsiniz.

Getjar

Getjar

Getjar Uygulamasını Edin

5-Yandex.Store

Bütün servisleriyle Google karşısında yarışmaya çalışan Yandex mobil market konusunda da yine bir alternatifle karşımızda. Yandex.Store uygulaması ile binlerce uygulama ve oyun arasından dilediğinizi indirebilirsiniz.

Yandex.Store

Yandex.Store

Yandex.Store Uygulamasını Edin

6-Aptoide

Aptoide uygulaması, Android akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının yeni uygulamalara erişebilmek ve aynı zamanda varolan uygulamalarını en hızlı yoldan güncellemek için kullanabilecekleri ücretsiz Android marketleri arasında yer alıyor. Google Play’deki kısıtlamaların mevcut olmaması sayesinde en yeni uygulamalara ve güncellemelere hemen ulaşabiliyorsunuz. Aptoide Market’in daha sıkı bir şekilde denetlenmesi sayesinde Google Play’de karşılaşılan saçma ve kalitesiz uygulamalara denk gelme olasılığınız da oldukça düşük. Android cihazınızda hali hazırda yüklü olan uygulamaların da Aptoide tarafından tanınması sayesinde güncellemeleri direkt olarak bu uygulama üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Aptoide

Aptoide

Aptoide Uygulamasını Edin

7-SlideME

Alternatif uygulamalarımızdan diğeri SlideME, ücretsiz ve ücretli Android uygulamaları sunmaktadır. Uygulamaların tamamı yayınlanmadan önce test edilmektedir. Ücretli uygulamalar satın almak için farklı ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz.

SlideME

SlideME

SlideME Uygulamasını Edin

Google Play Store’dan Apk Nasıl İndirilir yazımızı okumak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mehmet Ali Ayvaz

Kurgu ve tasarımla uzun süre ilgilendikten sonra yazılımla bu serüveni devam ettiriyorum. İnsanlara faydalı olabilecek içerikler hazırlama uğraşındayım.

Yorum Yap