Liste Mobil Oyun

En İyi Türk Yapımı Mobil Oyunlar

tarafından yazıldı Mehmet Ali Ayvaz

1-Nusrat

Gençlik ve Spor Bakanlığı Tarafından Çanakkale’nin 100.yılı için yaptırılmış, son derece kaliteli grafikler ve Çanakkale Savaşını yaşama hissi uyandıran bir oyundur. Oyunda Nusrat Mayın Gemisi, 18 Mart Deniz Muharebesi, Tekke Koyu Çıkarması, Kirte Köyü Muharebesi, Arıburnu Çıkarması ve Conk Bayırı bölümleri yer almaktadır.

Android Nusrat İndir

İos Nusrat İndir

2-Ottomania-Osmanlı Savunması

Ottomania oyunu Osmanlı dönemininde orduyu yöneterek yeni yerler fethedebileceğiniz strateji oyunudur. Oyunda Osman Bey, Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman karakterleri vardır.


Android İndir

İos İndir

3-Online Kafa Topu

İzmo Bilişim tarafından geliştirilen Online olarak arkadaşlarınızla veya dünyanın herhangi bir yerinden insanlarla oynabileceğiniz kafa futbolu oyunudur. Oyun içinde sezonlar vardır. Sezonlarda derece yapanlara oyun içi altın veya çeşitli hediyeler verilebilir. Ayrıca oyun için de market kısmı da bulunmaktadır.

Android İndir

İos İndir

4-1010

Bize tetrisi hatırlatan bir oyundur. Size verilen şekilleri ekrana yerleştirerek sütun veya satır tamamlandığında o kısım yok oluyor. Bu şekilde şekil koymaya yer kalmayınca oyun bitiyor ve en yüksek skoru yapmaya çalışıyorsunuz.

Android İndir

Windows Phone İndir

İos İndir

5-Manuganu 2

Alper Sarıkaya’nın geliştirdiği Manuganu oyunun ikincisidir. Oyunda Manuganu karakteriyle engel bulunan etapları tamamlamaya çalışıyorsunuz.

Android İndir

Windows Phone İndir

İos İndir

6-Traffic Racer

Otoyalda giden aracınızla etrafınızdaki arabalara makas atarak puan kazanıyorsunuz. Oyun google play’de 50 Milyondan fazla indirilmiştir.

Android İndir

Windows Phone İndir

İos İndir

7-Dolmuş Driver

Dolmuş Driver oyununda İstanbul’da dolmuşluk yapıyorsunuz. Yoldan geçen araçların arasından sıyrılarak yolcuların inip-binmesini sağlıyorsunuz. Oyunda 3 farklı mekan bulunmaktadır.

Android İndir

İos İndir

8-Real Basketball

Gerçekçi grafikleriyle iyi bir basketball deneyimini yaşayın. Oyun içi etaplar vardır. Ayrıca online oynanabilmektedir.

Android İndir

İos İndir

9-Dairede Kal

Hareketli topu dairenin içinde tutarak eğlenceli olan Dairede Kal oyununu severek oynayacaksınız.

Android İndir

Windows Phone İndir

İos İndir

10-Mushboom

Oyundaki karakterinizi engelleri aşarak bitiş çizgisine getirmeye çalışıyorsunuz. Oyun içinde çeşitli bölümler yer almaktadır.

Android İndir

İos İndir

Yazar Hakkında

Mehmet Ali Ayvaz

Kurgu ve tasarımla uzun süre ilgilendikten sonra yazılımla bu serüveni devam ettiriyorum. İnsanlara faydalı olabilecek içerikler hazırlama uğraşındayım.

5 Comments

Yorum Yap