İnternet

Google Photos ile Sınırsız Fotoğraf ve Video Saklayın!

tarafından yazıldı Mehmet Ali Ayvaz

Gelişen telefonlarla birlikte fotoğraf ve videoların kalitesinden dolayı telefonların kendi hafızaları yetmeyebiliyor. Bu durumda devreye Bulut depolama giriyor.

Fakat Bulut depolama servisleri belli bir yere kadar alan veriyor. Fazla alan kullanmak isterseniz para ödemek zorunda kalıyorsunuz. Her firmanın kendi ölçütlerine göre fiyat politikası var. Eğer bulut depolama servislerine bakmak isterseniz bu haberimizden okuyabilirsiniz.

Bulut depolamayı video ver resim dışında farklı belgeler yüklediğimiz zaman bize yetmiyor. Bunun için Google’ın harika bir servisi Google Photos devreye giriyor.

Google Photos ile fotoğraflar 16 megapikselden, videolar ise 1080p’den fazlaysa sıkıştırma yapılıyor. Ancak bu sıkıştırma çok büyütülecek bir şey değil. Fotoğraflar aşağı yukarı aynı kaliteyi koruyor.

Google Photos’a sınırsız resim ve video yüklendiği için resimlerinizi ve videolarınızı yedeklemek için Google Photos kullanabilirsiniz. Google Drive’ı ise diğer belgeleriniz için kullanabilirsiniz. Böylece Drive alanınız size yetecektir.

Adres : photos.google.com

Google Fotoğraflar
Google Fotoğraflar
Developer: Google LLC
Price: Free
‎Google Fotos
‎Google Fotos
Developer: Google LLC
Price: Free+

Yazar Hakkında

Mehmet Ali Ayvaz

Kurgu ve tasarımla uzun süre ilgilendikten sonra yazılımla bu serüveni devam ettiriyorum. İnsanlara faydalı olabilecek içerikler hazırlama uğraşındayım.

Yorum Yap