Film

Haftanın Film Önerisi: Ip man 3

tarafından yazıldı Mehmet Ali Ayvaz

Her hafta sizlere bir film önerisinde bulunuyoruz. Bu haftaki film önerimiz dövüş ustası Ip Man’ın hayatının anlatıldığı serinin üçüncü filmi Ip man 3.

Ip Man’ın hayatının anlatıldığı serinin üçüncü filmi olan Ip Man 3 bu haftaki film önerimiz. Filmde her zamanki gibi heyecan dorukta ve Ip Man’ın zor zamanlarını konu alıyor. Ayrıca film de Mike Tyson’da yer alıyor.

Film Özeti

1950’lerin sonlarında, sakin bir hayat yaşayan Ip Man, oğlunu okuldan almaya gittiği sırada, Cheung Tin-chi isminde, kendi gibi Wing Chun ile ilgilenen bir adamla tanışır. Tesadüfi karşılamaları sonrasında iki baba arasında bir bağ oluşmaya başlar. Bu esnada Sang isimli bir çete lideri mahalledeki mülkleri ele geçirmeye başlar. Ip Man kendi öğrencileri ile mahalleyi koruma görevini üstlenir. Bunun sonucunda da Ip Man ve çete arasındaki sorun ateşlenir ve Ip Man çetenin patronunun yabancı uyruklu Frank olduğunu öğrenir. Çete, işleri daha da kızıştırarak içerisinde hem Ip Man’ın hem de Tin-chi’nin çocuğunun olduğu bir grup öğrenciyi kaçırır. Ancak çetenin şeytani planları medya tarafından afişe edilir ve planları suya düşer. Wilson Yip’in yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Donnie Yen, Mike Tyson, Patrick Tam (II) yer alıyor.

 


Yazar Hakkında

Mehmet Ali Ayvaz

Kurgu ve tasarımla uzun süre ilgilendikten sonra yazılımla bu serüveni devam ettiriyorum. İnsanlara faydalı olabilecek içerikler hazırlama uğraşındayım.

1 Comment

Yorum Yap