İnternet

İnternetinizi Kimler Kullanıyor?

tarafından yazıldı Mehmet Ali Ayvaz

İnternetten bir şey indirirken veya internette dolaşırken ara sıra hız düşmeleri olabilir. Tabi siz de Wifi’nizi başka birinin kullanabileceğinden şüphe edebilirsiniz.

İnternetinizi kimin kullanıldığını öğrenebilirsiniz. Bunun için gerekli olan program Wireless Network Watcher. Programı yazının altındaki linkten indirebilirsiniz. Programı indirdikten sonra kuralım. Sonra programı açalım. Açılan ekranda internetinizi kablolu ve kablosuz olarak kullanan herkesi göstermektedir.

En üstteki modeminizdir. Onun altında interneti kullanan diğer cihazlar görünmektedir. Eğer sizin cihazlarınızdan biri burada görünmüyorsa sağ tıklayıp “refresh” diyerek listeyi güncelleyebilirsiniz. Listede internetinizi kullanan cihazların üretici firmaların adı yazar. Bu yüzden listedekilerin hangi cihazınız olduğunu bakın. Eğer sizin cihazlarınızdan farklı bir cihaz ismi yazarsa internetinizi başka biri kullanabiliyor olabilir.

Wireless Network Watcher İndir


Yazar Hakkında

Mehmet Ali Ayvaz

Kurgu ve tasarımla uzun süre ilgilendikten sonra yazılımla bu serüveni devam ettiriyorum. İnsanlara faydalı olabilecek içerikler hazırlama uğraşındayım.

1 Comment

Yorum Yap