Ana sayfa İnternet Masaüstü Bilgisayar ile Wifi’ye Nasıl Bağlanılır?

Masaüstü Bilgisayar ile Wifi’ye Nasıl Bağlanılır?

494 views
1
PAYLAŞ

Masaüstü bilgisayarlarda normalde wifi olmaz. Herhangi bir modeme kablosuz olarak bağlanamazsınız.

Modeme bağlanmak için kabloya ihtiyaç duyarsınız. Bu yazımızda masaüstü bilgisayarı modeme wifi aracılığıyla nasıl bağlayacağımızı göstereceğiz.

Masaüstü bilgisayarımızın yerini durmadan değiştiriyorsak veya modem uzak bir yerdeyse bilgisayarı modeme bağlamak için kablo kullanmak zor olur. Bunun için bilgisayarımıza wifi özelliği kazandırmamız gerekecektir. Wifi özelliği kazandırmak için ek aparata ihtiyaç vardır.

Bu özelliği kazandırmak için Wireless Adaptörler satılmaktadır. Wireless Adaptörlerin antenli, antensiz, çift antenli gibi çeşitleri vardır. Eğer modem bilgisayarınıza yakın bir yerdeyse antensiz olanlarıda işinize yarayabilir.

İnternetten Wireless Adaptör diye aratıp veya şu linkten çeşitlere bakabilirsiniz. Eğer modeminiz bulunduğunuz veya yan odada ise kablosuz olarak şu linkteki adaptör de işinizi görebilir. Kendim de bu adaptörü modemin bir oda yanından kullanıyorum ve bu aparatı öneririm.

Wireless Adaptor
Wireless Adaptor

Ürün incelemesi için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bu ürünü veya başka bir ürünü aldığınız zaman usb kısmından bilgisayara takabilirsiniz. Bazıları takar takmaz çalışabilir bazılarının yanında da cd gelebilir. Eğer direk takınca çalışmaz ise yanındaki cd’den ürünün yazılımını bilgisayara kuralım. Böylece ürünümüz çalışır.

Bilgisayarımız böylece wifi özelliği kazanır. Ekranın sağ altında wifi simgesine tıklayarak mevcut wifileri görüp bağlanabilirsiniz.

İnternetinize kimlerin bağlandığını görmek için bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Not! :

Eğer Laptopunuzun çekim kuvvetini artırmak için Wireless Adaptör alıyorsanız kesinlikle antenli (mümkünse iyilerinden) olanlarından alın. Antensiz olanlarından alırsanız laptopunuzun kendi wifisinden bile zayıf kalır, işe yaramaz.

  • İronik1Dunya -CEO

    Az kullanmadım tp link tarzı adaptörleri çok kaliteliler hala daha kullanıyorum laptop wifinde sorun olunca bilgilendirme için teşekkürler