Teknoloji

Microsoft İşsizlik Sayısını Arttırdı

tarafından yazıldı Muhammet Yetkin

Geçtiğimiz yıllarda Nokia ile anlaşma yapan Microsoft Finlandiya’nın ekonomisiyle oynadı.

Nokia ile anlaşmaya gidip Windows Phone cihazlarını Nokiaya ürettiren ve iflas bayrağını çekmekte olan Nokianın mobil cihaz tarafını satın alan Microsoft hayallerine kavuşamadı.

Windows Phone Beklendiği gibi yürümedi

Microsoft mobil işletim sistemi tarafında kendini belli etmek istemesi üzerine bir kaç yıl önce Windows Phone ve ağırlıklı olarak Nokia markası ile piyasaya girdi. Daha sonra Nokia ile anlaşmaya gidip mobil cihaz tarafını kendine aldı. Böylelikle Nokianın işçileri de Microsofta geçmiş oldu. Ancak Windows Phoneların beklendiği ilgiyi görmemesi, dahası ilgiyi gördükten sonra tüketici isteğini karşılamaması üzerine bir düşüş yaşandı. Mağaza büyük bir sıkıntıydı kullanıcıları için. Son günlerde gelen haberler ile Microsoftun Windows Phoneu durdurduğunu ve bir devri kapattığını öğrendik. Bu durumda Nokia tarafından Microsofta gelen işçiler kendi ülkelerinde işsiz olarak geri döndüler. Bu kadar işçinin gelişi ülkedeki ekonomik dengeyi bozdu ve işsizlik oranında büyük bir artış oldu. Microsoft tarafı ise sadece bir açıklama ile bu konudaki  üzüntüsünü belirtti.


Yazar Hakkında

Muhammet Yetkin

Bu muhammet, Muhammet teknoloji tutkunu. Aynı zamanda mobil cihazlara ayrı bir ilgi duyuyor. Muhammet teknolojinin her alanında yazılarını konuşturan bir üniversite ögrencisi.

Yorum Yap