Mobil

Mobil Hızlandırıcı Uygulamalar Gerçekten İşe Yarıyor mu?

tarafından yazıldı Mehmet Ali Ayvaz

Android telefonların ortak sıkıntısı gereksiz dosyalar belleği işgal edince telefonun kasmasıdır. Peki biz bu kasmayı gidermek için kullandığımız mobil hızlandırıcı uygulamalar gerçekten işe yarıyor mu?

Genellikle çoğu kişinin telefonunda clean master, cm security, du speed booster gibi programlar görürüz. Bu programların sistemi hızlandırdığına inanırız. Ama işin aslı öyle değil. Bu programlar sürekli arka planda çalışarak ram’den yerler. Siz her temizlik yaptığınızda bazı programları uykuya geçirebilir ama bir iki dakka sonra programlar tekrar aktif olur. Yani anlayacağınız gibi durmadan temizlik yaparsanız programlar bir uyur, bir uyanır. Bu da fazla şarj harcama ve arka planda çalışarak fazla ram tüketmeye sebep olur.

Şimdi siz diyeceksiniz ki bunları kullanmazsak nasıl temizlik yaparız? Temizlik yapmak için Advanced Mobil Care uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama sisteminizi yavaşlatmaz ve çöp dosyaları kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Son bir konuya daha değineyim. Telefonunuza antivirüs programı kurarsanız telefonunuz çok kasmaya başlar. Antivirüs programları çok fazla ram tüketir. Bu yüzden bilmediğiniz dosyaları telefona atmayın böylece antivirüse de gerek duymazsınız.

Advanced Mobil Care İndir


Yazar Hakkında

Mehmet Ali Ayvaz

Kurgu ve tasarımla uzun süre ilgilendikten sonra yazılımla bu serüveni devam ettiriyorum. İnsanlara faydalı olabilecek içerikler hazırlama uğraşındayım.

Yorum Yap