Film

Netflix mi Blu Tv Mi?

tarafından yazıldı Muhammet Yetkin

Lisanslı olarak film ve dizi izlemek istiyorsunuz ve bunu hangisinden yapacağınıza karar veremediniz mi buyrun haberimize.

Geçtiğimiz yıl youtube yöneticilerinin yapmış olduğu açıklamada 2020 yılı gibi dijitalin tv yi geçeceği söyleniyordu, peki bu böyle mi olacak? Dijital platformlar başarılı mı? Yeterli içerik var mı? Fiyatları nedir? Öncelikle platformları tanıyalım.

NETFLIX NEDİR NEYİN NESİDİR?

Netflix kuzey amerika güney amerika ve avrupanın büyük bir kısmında izleyicilerine internet üzerinden yayın sunan geçtiğimiz günlerde de ülkemizde hizmete giren dijital yayın platformudur.

BLU TV NEDİR ?


D smart diye bildiğimiz uydu üzerinden yayın yapan platformun internet üzerine dökülmüş halidir tamamen yerlidir.

İÇERİĞİ EN ZENGİN HANGİSİDİR?

Netflix bünyesinde çok popüler yabancı diziler gibi bir çok yabancı içerik bakımından blu tv den önde olsa da bunların az bir kısmı alt yazılı veya dublajlı olduğu için Türk kullanıcılar için bu durum pek kötü. Blu tv de ise doğan tv nin bünyesinde olan dizilerinden tamamından yerli içeriklerin büyük bir kısmını içinde barındırır. Yabancı içerik oranı ise netflix’e göre daha azdır. Blu tv canlı yayınları da izleyicilerine sunmaktadır. Tasarım olarak da birbirlerinden eksik kalır yanları yoktur.

FİYATLANDIRMA NASILDIR?

Blu tv tek pakette hizmet sunar ve bu paketin fiyatı 9.99 tl dir. Netflix ise 3 farklı pakette hizmet sunar ilk pakette HD yoktur, ikinci pakette HD vardır fakat UHD yoktur üçüncü pakette ise UHD yi de beraberinde sunar ve 25 tl ile 42 lira arasında fiyatları değişmektedir.

Yazar Hakkında

Muhammet Yetkin

Bu muhammet, Muhammet teknoloji tutkunu. Aynı zamanda mobil cihazlara ayrı bir ilgi duyuyor. Muhammet teknolojinin her alanında yazılarını konuşturan bir üniversite ögrencisi.

2 Comments

Yorum Yap