Dersler

Adobe Photoshop Ücretsiz 10 Adet İnstagram Actions Dosyası

tarafından yazıldı Mehmet Ali Ayvaz

İnstagramı popüler olarak kullanan insanların sevdiği özelliklerinden biri de İnstagram’da ki filtrelerdir. Instagram actions dosyaları sayesinde Adobe Photoshop programında bu filtreleri kullanabilirsiniz.

Actions dosyalarını yazının altında bulunan linkten indirebilirsiniz.

Instagram Actions Dosyaları

Adobe Photoshop programında çeşitli actions dosyaları kullanarak fotoğraflarınıza efektler veya filtreler verebiliyorsunuz. Böylece tek tek renk ayarlamaları yapmanıza gerek kalmadan işinizi kolayca halledebiliyorsunuz.

İnternet ortamında onlarca actions dosyası mevcut. Ama bunlara tek tek bakıp seçmek zahmetli gelebilir. Bunun için İnstagram uygulamasındaki hoşunuza giden filtreleri Adobe Photoshop programında da fotoğraflarınıza efekt vermek için kullanabilirsiniz.

10 adet İnstagram actions dosyaları arasında şu filtreler mevcuttur:

 • Amaro
 • Mayfair
 • Hudson
 • Valencia
 • X-Pro II
 • Villow
 • Sutro
 • Hefe
 • Nashville
 • 1997

Bu filtreleri dilediğiniz gibi uygulayabilir veya hepsini birden de uygulayabilirsiniz. Bu instagram actions dosyaları sayesinde fotoğraflara efekt vermek için bir daha instagram uygulamasına atıp efekt vermekle uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.

Eğer bu instagram actions dosyasını kurmayı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Adobe Photoshop Actions Nasıl Kurulur?

Adobe Photoshop programına actions kurmak için öncelikli olarak actions sekmesine aktif hale getirmemiz gerekir. Bu işlemi yapabilmek için Adobe Photoshop programında üst köşedeki menüden “Window > Actions” sekmesini işaretlememiz gerekmektedir. Bu işlemi daha kolay yoldan “Alt + F9” tuşlarına basarakta yapabiliriz.

Actions sekmemizi aktif hale getirdikten sonra resimdeki gibi öncelikle “Actions” sekmesinin üzerine tıklayarak açalım. Sonra resimdeki gibi açılan menünün en üstündeki işaretlerin en sağındaki düğmeye tıklayalım.

instagram actions kurma

instagram actions kurma

Açılan kısımdan “Load Actions” yazan yere tıklayalım. Böylece actions seçme yeri açılacaktır. Buradan instagram actions dosyamızı bulunduğu yerden seçelim.

instagram actions kurma

actions kurma

Böylece instagram actions dosyamız photoshop programına aktarılmış oluyor. Actions dosyasını uygulamak için dosyayı seçerek alt kısımdaki oynat düğmesine tıklayabiliriz. Böylece actions uygulanmış olur.

instagram actions dosyaları

Photoshop actions kurma

Bu actions dosyaları haricinde Actions dosyaları edinmek isterseniz  sitemizi takip etmeyi unutmayın, yakında paylaşılacaktır.

İnstagram Actions Dosyalarını Edin

“İnstagram Masaüstü Sürümü Yayınlandı” adlı yazıya ulaşmak için üzerine tıklayabilirsiniz.

Webbilgitek Forum’a hâla üye olmadıysanız buraya tıklayarak üye olabilir, forumda konu açıp çeşitli konulara yorum yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mehmet Ali Ayvaz

Kurgu ve tasarımla uzun süre ilgilendikten sonra yazılımla bu serüveni devam ettiriyorum. İnsanlara faydalı olabilecek içerikler hazırlama uğraşındayım.

4 Comments

 • Fotoğrafa efekt vereceğim zaman önce telefona atıp instagramdan efekt veriyordum. Ama instagram photoshop actions dosyaları sayesinde photoshop üzerinden kolayca efekt verilebiliyor.

  • Fotoğrafları telefona atıp efekt vermek çoğu zaman zor olabiliyor. İnstagram actions dosyaları sayesinde photoshop üzerinden kolay bir şekilde instagram efektleri verilebiliyor.

Yorum Yap