Mobil

Ramazan için Operatörlerin İnternet Kampanyaları

tarafından yazıldı Mehmet Ali Ayvaz

2017 Ramazan ayı için operatörler kullanıcılarına hediye internet dağıtıyor. Tabi bunun için yapmanız gereken bazı görevler mevcut.

Turkcell Ramazan Ayı İnternet Kampanyası

Türkcell kendi mesajlaşma uygulaması “Bip” ile bazı görevlerin yapılması durumunda kullanıcılarına hediye internet dağıtıyor.

Siz de Turkcell kullanıyorsanız Bip uygulamasını indirerek aşağıdakilerin yapılması durumunda 10 Gb’a kadar hediye internet kazanabilirsiniz.

2017 Ramazan için Geçerli Olan Hediyeler

SAHUR 2GB: BiP uygulamasını kullanarak  5 farklı kişiye mesaj atarsanız ramazan ayı boyunca 02:00-06:00 saatleri arasında 2GB internet kullanabileceksiniz.

Hafasonu 1GB: BiP üzerinden 10 farklı kişiye mesaj gönderirseniz paket aktif olduktan 30 gün boyunca haftasonları 1GB internet kullanabileceksiniz.


Haftalık 1GB: BiP üzerinden 15 farklı kişiye mesaj gönderdiğinizde paketiniz aktif olunca Turkcell size 1 hafta boyunca 1GB internet hediye edecek.

Haftalık 2GB: 20 farklı kişiye mesaj gönderdiğinizde paketiniz tanımlandığı andan itibaren geçerli 1 hafta boyunca 2GB internetin sahibi olacaksınız.

Aylık 2GB: BiP’ten 25 farklı kişiye mesaj attığınızda paketiniz tanımlandıktan sonra 30 gün geçerli 2GB internet hediyesi hattınıza tanımlanacak.

Aylık 10GB/3GB: Turkcell, BiP üzerinden 50 farklı kişiye mesaj gönderen ilk 200.000 kişiye 30 gün boyunca geçerli 10GB internet hediye edecek. 200.000 kişi sınırı tamamlandığında ise ramazanda 50 kişiye BiP’ten mesaj gönderen kullanıcılar 30 gün boyunca geçerli 3GB internet hediye edecek.

Not: Bip uygulamasını Turkcell’li olmayanlarda kullanabiliyor ancak bu kampanya sadece Turkcell kullancıları için geçerlidir.

Detaylı bilgi için bu bağlantıya gidebilirsiniz.

Turk Telekom Ramazan Ayı İnternet Kampanyası

Türk Telekom Ramazan ayında geçerli olmak üzere kullanıcılarına sahur için paket hediye ediyor. Sahur paketi dahilinde kullanıcılar belli saatler arasında geçerli 10 GB internetin sahibi oluyorlar.

Kullanıcılar sahur paketinden ücretsiz olarak faydalanabilirken hediye edilen 10 GB mobil interneti sahur vaktini kapsayan 02:00 ile 06:00 saatleri arasında kullanabilir. Kampanya Ramazan ayı boyunca geçerli olacak.

Kampanyaya katılmak için kullanıcıların SAHUR yazıp 5555’e kısa mesaj göndermeleri gerekiyor. Faturalı hat sahipleri kampanyaya doğrudan katılım gerçekleştirebilirken faturasız hat sahiplerinin kampanyaya katılmadan 48 saat içinde veya katıldıktan sonra 25 TL ve üzeri yükleme yapması gerekiyor.

Vodofone Ramazan Ayı İnternet Kampanyası

Vodafone’da 2017 Ramazan internet paketi kampanyasını duyurdu. Duyurulan yeni kampanya kapsamında müşterilerine 1 GB internet kullanım hakkı sunacak olan Vodafone, “Yanımda” uygulamasını indiren mobil cihazlarına indiren tüm kişilere bu kullanım hakkını armağan edecek.

Anket doldurarak Google Play kredisi kazanmak için bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mehmet Ali Ayvaz

Kurgu ve tasarımla uzun süre ilgilendikten sonra yazılımla bu serüveni devam ettiriyorum. İnsanlara faydalı olabilecek içerikler hazırlama uğraşındayım.

3 Comments

  • Aslında ttnet’in kotasının bittiği zamanlarda sağolsun var olsun operatörler ve telefonlarımızın hotspotları imdadımıza yetişiyor. Ramazanda zaman geçirmek için internet adeta daha fazla şart hale geliyor

  • Keşke normal alt yapı sağlayan firmalarda böyle bir şey yapsalar.1 ay sınırsız akksiz bir internet hiçde fena olmazdı. Bip uygulamasını indirip bende deneyeceğim.

  • Biraz geç olsa da Turkcellin hediye internetini kaptım.Ayrıca Bip uygulamasından ücretsiz mesaj atılabiliyor. Müthiş bi şey.

Yorum Yap