İnternet

Reseller Hosting (Bayi Hosting) Nedir? Ne İşe Yarar?

tarafından yazıldı Mehmet Ali Ayvaz

Eğer hosting alıp kullanıyorsanız Reseller’i duymuşsunuzdur. Peki Reseller Hosting (Bayi Hosting) nedir ve ne işe yarar?

“Reseller” alıp satan yani bayi anlamına gelir. Siz bir hosting firmasından reseller satın alarak satış yapabilirsiniz. (Tabi vergi levhası ve yer sağlayıcı belgesi olmak koşuluyla.) Reseller normal hostinglere göre pahalıdır. Çünkü daha kapsamlıdır. Eğer Reseller satın almışsanız bir nevi küçük bir hosting firması görevi görürsünüz. Yeni paketler oluşturup limitlerini belirleyebilirsiniz. Sitelerin paketlerini yükseltme/düşürme yapabilirsiniz. Siteleri askıya alabilirsiniz.

Reseller Hosting Whm Panel

Reseller Hosting Whm Panel

Eğer birden fazla web siteniz varsa bunlar için ayrı ayrı hosting almak yerine reseller alıp tek panel üzerinden yönetebilirsiniz. Örneğin Aylık/15 TL bir reseller paketi aldınız. Paketin özellikleri 10 Gb Disk Alanı, 100 Gb Trafik, 100 site barındırma diyelim. Siz küçük paketler oluşturup sitelerinizi ekleyip tek bir yere toplayabilirsiniz. Reselleri whm panel ile kullanabiliyorsunuz.

Reseller’de yapabileceğiniz işlemler: Hosting paketi oluşturma, boyutunu ayarlama, askıya alma, özel dns adresi oluşturma vs. vs.

Eğer reseller satın almak istiyorsanız sitemizin barındığı ve size önerdiğim Güzel Hosting İnternet Hizmetleri’nden alabilirsiniz. Bu adrese giderek üye olup kendinize uygun olan reseller paketini alabilirsiniz.


Yazar Hakkında

Mehmet Ali Ayvaz

Kurgu ve tasarımla uzun süre ilgilendikten sonra yazılımla bu serüveni devam ettiriyorum. İnsanlara faydalı olabilecek içerikler hazırlama uğraşındayım.

Yorum Yap