Ana sayfa Mobil Şarjınızın Hemen Bitmemesi için Yapmanız Gerekenler

Şarjınızın Hemen Bitmemesi için Yapmanız Gerekenler

105 views
0
PAYLAŞ

Şarj bitimini önlemek için yapılması gerekenleri sizler için maddeledik. Bu maddeleri uyguladıktan sonra gözle görülür bir pil tasarrufu görebilirsiniz.

1-) Arkaplan seçimi Telefonunuz amoled ekran ise (samsung genelde amoleddir) arkaplanınızı koyu renk yapmaya özen gösterin.

Bu tarz ekranlar renkli pikselleri aydınlatmaya çalışır, koyu renkli piksellerin – özellikle siyahların – aydınlatılmaya ihtiyacı olmadığından güç tasarrufu sağlar.

2-) Ekran kilidi süresini ayarlayın Telefonunuzu elinizden bıraktığınız an ile tuş kilidine girdiği an arasındaki kilit süresini kısaltın. Şöyle düşüninki, 15 saniye yerine 1 dakika yaptığınızda telefon 4 kez 15 saniyelik enerjiden harcayacak. Bu süreyi 15 yaparak 4 kat tasarruf yapabilirsiniz.

3-) Hücresel Veri Telefonunuzda 3G yerine hücresel veri için Edgeyi çalıştırırsanız daha fazla tasarruf sağlarsınız. Ayarlar bölümünden düzenleyebilirsiniz.

4-) Gereksiz Dosyalar Fazla resim,video ve uygulamalar hafızada yer tutar ve bu tutulan her 1mb için telefonun şarjını harcar. Ek Notlar: Telefonunuzda asla açık uygulama bırakmayın, parlaklağı kısmayı unutmayın ve gereksiz anlarda wifiyi kapatın.