Teknoloji

Trip Atan Robot Deltu

tarafından yazıldı Muhammet Yetkin

Bir robot düşünün alıngan, yenilmeyi hazmedemiyor ve size küsüyor. Yapay zekanın korkutucu boyutlara ulaştığını düşünenlerin gölgesinde bu robotu birlikte tanıyalım.

Delta robotlar olarak bilinen bu robot türü, çok çeşitli amaçlarla kullanılan esnek hızlı kullanışlı bir robottur. Üç kola sahip delta robotlar sınıflandırma, birleştirme, paketleme gibi işlemleri ard arda hatasız ve ultra hızlı bir şekilde yerine getirebiliyor. Bizim insanlara küsen ergen robotumuzda bir tür delta robot.

human-vs-robot-09

 

İsviçrede bir tasarım okulunda eski mezunlardan olan Alexia Lechot tarafından geliştirilen Deltu çok sıradışı özelliklere sahip. Bir ipad ile insanlarla bir tür zeka oyunu oynayan Deltu yenilgiyi kabul edemiyor ve farklı bişeyle uğraşmaya başlıyor. Hatta selfie çekip instagrama bile yükleyebiliyor. Deltu şu anda basit bir yapay zekaya sahip ufak bir robot olsada bu çalışma yapay zeka teknolojisinin hızla geliştiğini gösteriyor bizlere.


 

Yazar Hakkında

Muhammet Yetkin

Bu muhammet, Muhammet teknoloji tutkunu. Aynı zamanda mobil cihazlara ayrı bir ilgi duyuyor. Muhammet teknolojinin her alanında yazılarını konuşturan bir üniversite ögrencisi.

Yorum Yap