İnternet

WordPress Temanın İsmi Nasıl Bulunur?

tarafından yazıldı Mehmet Ali Ayvaz

Bir siteye girdiniz ve site wordpress. Sizde temayı beğendiniz ve ismini öğrenmek istiyorsunuz. WordPress tema ismini öğrenmek için yazımızı okuyun.

WordPress Tema İsmini Öğrenmek

Tema adını öğrenmenin iki yolu vardır. Birinci yol sitenin kaynak kodlarına bakmak, ikinci yol ise sorgulama aracı kullanmak.

1-Kaynak Kodları İncelemek

Temanın adını öğrenmek için ilk yapacağınız işlem temasını öğreneceğimiz siteye girelim.

Sonra ctrl+u tuşlarına basalım. Açılan ekranda “siteninadı/themes…” linkini bulalım. Eğer bulamazsak “f3” tuşuna basarak arama kutucuğunun açılmasını sağlayalım. Sonra kutucuğa “theme” yazalım. İşte linkteki themes’ten sonra gelen temanın adıdır. Yalnız bazen themes’ten sonra başka bir şey de gelebilir, o zaman sonraki kelime temanın adı olur. (Site sahibi tema adını değiştirdiği durumlar olabilir)

2-Tema İsmi Sorgulama Aracı Kullanmak

whatwpthemeisthat.com sitesine girelim. Bu sitedeki arama kutucuğuna tema ismini sorgulayacağımız siteyi yazalım. Sorgula dedikten sonra tema ismini öğrenebiliriz. Yalnız bu işlem her zaman olmamaktadır. Birinci yolun olma olasılığı yüksektir.

WordPress slider eklentisi tanıttığımız yazımızı okumak için bu linke tıklayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mehmet Ali Ayvaz

Kurgu ve tasarımla uzun süre ilgilendikten sonra yazılımla bu serüveni devam ettiriyorum. İnsanlara faydalı olabilecek içerikler hazırlama uğraşındayım.

Yorum Yap