Mobil

Yeni Nokia 8

tarafından yazıldı Mehmet Emin Aslan

Nokia’nın telefon markasını yeniden canlandırmak isteyen Finlandiyalı şirket HMD Global, Nokia 8’i Çarşamba günü yüksek kaliteli ses ve video özellikleri için artan tüketici talebini nakit etmeyi umarak açıkladı.

Eylül ayında piyasaya sürülen Android cihazı potansiyel olarak rakiplerini fiyatla geçecek ancak Apple’ın öngörülen 10’uncu yıldönümü iPhone’u önümüzdeki ay da beklediği ve Samsung Galaxy Note 8’in önümüzdeki hafta pazarın pazarı olacak gibi sert rekabetle karşı karşıya kalacağı bildirildi.

Yaklaşık 599 € (703 $) tutarındaki önerilen fiyat etiketi ile Nokia 8, en yeni telefonlarının benzer bir fiyata sıyrılmış halini sunan hafıza ve anahtar özellikleri için yüzlerce avroya mal olan Apple’ı kestiriyor.

Yeni en üst düzey Nokia, çift ekranlı bir video özelliğine sahip. Bu özellik, ön ve arka kameraların her ikisinde de sosyal medya ağlarında eşzamanlı olarak canlı yayın yapılmasını sağlar. Kamera üreticisi Zeiss’in lisanslı lens teknolojisi var.

Geçen sene geç saatlerde kurulan ve Nokia’nın klasik 3310 özellikli yakışıklıyı yeni parlak renklerle canlandırdığı Mayıs ayında bir sıçrama yaratan HMD’nin en üst düzey telefonu.

Nokia 8’in diğer özellikleri de, Huawei’nin geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen P10’u ile rekabet edecek, Nokia’nın kendi sanal gerçeklik kamerası OZO için Hollywood profesyonelleri için yapılmış surround ses sesi teknolojisini içeriyor.

HMD pazarlama sorumlusu Pekka Rantala, “Bu, özellikle her geçen gün neler olduğunu paylaşmak isteyen milyonlarca yaratıcılar için hazırlanıyor” dedi.

HMD ürünleri geçen yıl Microsoft’tan eski Nokia telefon ticaretinin üretim ve dağıtım varlıklarını satın alan Foxconn birimi tarafından inşa edildi.

Dünyanın en baskın telefon yapımcısı sonra, Nokia Oyj telekom şebekesi malzemelerine odaklanmaya bırakarak 2014 yılında Microsoft’a onun ahize operasyonlarını sattı.

HMD, Nokia’nın uzun süredir hizmet sunan eski bir kıdemli başkan yardımcısı Jean-Francois Baril tarafından yönetilen bir özel sermaye fonu olan Smart Connect LP’ye aittir. Aralık ayında Nokia özellikli telefon ticaretini devraldı ve Nokia markasını yalnızca tüm telefonlarda ve tabletlerde tek başına kullanan bir lisans anlaşması imzaladı.

Şimdiye kadar dört akıllı telefonu ve beş özellikli telefonu (3310 dahil) başlattı. [NL5N1GB0JW}

Rantala, önceki akıllı telefonların ilk satışlarından memnun olduğunu söyledi ancak henüz satış rakamlarını açıklamayı reddetti.

HMD markaya ve patentlere Nokia telif ücreti ödeyecek.

Geçtiğimiz ay, HMD eski bir Nokia yöneticisi olan CEO’su Arto Nummela’yı kişisel nedenlerden ötürü ayrıntılı açıklamadan şirketten ayrıldığını açıkladı.

Yazar Hakkında

Mehmet Emin Aslan

Merhaba değerli webbilgitek.com ziyaretçileri...

Adım M.Emin Aslan 23 yaşındayım,yazılım ve donanım konusunda geliştiriciyim
daha önce donanımbellek.com da birçok eğitim konusunda siz değerli kullanıcılara yardımcı olmaya çalıştım. Webbilgitek.com'da her hafta siz değerli ziyaretçilere yardımcı olmaya çalışacağım.

Yorum Yap