İnternet

Alexa Rank Yükseltme – Alexa Sıralama Yükseltme

Alexa Rank Yükseltme
tarafından yazıldı Mehmet Ali Ayvaz

Alexa rank yükseltme ve Alexa sıralama yükseltme nasıl yapılır? Yazımızda bu konular hakkında bilgiler listeledik.

Alexa.com dünya üzerindeki websitelerini belli kriterlerle sıralamaya koyarak insanlara sunar. Eğer sizinde websiteniz varsa Alexa üzerinde website sıralamanızın yükselmesini isteyebilirsiniz. Sonuçta Alexa sıralama yükseltme websiteniz için faydalı olacaktır.

Sitenize reklam verenlere bilgi sunmak veya farklı işler için alexa site yükseltme yöntemlerini uygulayarak üst sıralara çıkabilirsiniz. Böylece websiteniz için iyi bir referans olur. Bunun için ne yapmanız gerektiğini aşağıda anlattık. Sizde yazımızı okuyup bu işlemleri uygulayabilirsiniz. Bu işlemleri uyguladıktan sonra gözle görülür derecede Alexa sıralamanız artacaktır.

Alexa Rank Yükseltme

1 – Sitenizi Alexa.com‘a ekleyin.

Eğer sitenizi yeni açtıysanız veya hâlâ sitenizi Alexa’ya eklemediyseniz sitenizi öncelikle Alexa’ya eklemeniz gerekecektir. Aslında eskiden bu işlem manuel olarak yapılıyordu. Fakat Alexa bunu kaldırdı ve bu işlemi otomatik yapmaya başladı. Sitenizin Alexa’ya eklenmesi için sitenizin Alexa tarafından farkedilmesi gerekir. Bunun için Alexa’ya Site Nasıl Eklenir adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

2 – Alexa tarayıcı eklentisini kurun.


Alexa Site Ekleme yazısında da bahsettiğimiz gibi Alexa tarayıcı eklentisini kullanırsanız siteniz Alexa tarafından farkedilecektir. Sitenize her girdiğinizde bu eklenti sizin tarayıcınızda çalışacağı için Alexa’ya olumlu etki edecektir. Hem siteniz Alexa’da kayıtlı değilse siteniz eklenmiş olacak, hem de Alexa’da sitenizin sıralaması yükselecektir. Tarayıcı eklentisini yazının altındaki linkten indirip kurabilirsiniz.

Alexa Rank Yükseltme

Alexa Rank Yükseltme

Alexa Yükseltme Yöntemleri

3 – Sitenizde Alexa ile ilgili yazılar yazıp link çıkışı yapın.

Sitenizde Alexa’ya dair yazılar yayımlayabilirsiniz. Ayrıca yazılarınızdan Alexa.com’a link çıkışı yapın. Böylece Alexa’ya ziyaretçi gönderiş olacaksınız ve Alexa tarafından farkedileceksiniz. Bu da sitenizin Alexa’da yükselmesine imkan sağlayacaktır.

4 – Düzenli yazı paylaşın.

Alexa’nın en çok önem verdiği kriterlerden biri düzenli yazı paylaşımıdır. Örnek verecek olursak üç gün peş peşe yazı yayımlayıp sonraki hafta yazı yayımlamayacaksanız bu olumsuz etki yapar. Bunun yerine üç günde bir düzenli paylaşım yapabilirsiniz. Yani yazı paylaşma sıklığını kendinize göre ayarlayın. Her zaman düzenli paylaşım yapmaya özen gösterin. Böylece Alexa rank yükseltme için avantaj sahibi olursunuz.

5 – Sosyal medya hesaplarını aktif kullanın.

Sitenizde yeni yazı paylaştığınızda bu yazıyı Facebook, Twitter, Google Plus gibi mecralarda paylaşın. Böylece farklı yerlerden sitenize gelen kullanıcılar olacaktır. Bu da Alexa site yükseltmek için olumlu bir kriter.

Alexa Sıralama Yükseltme

Alexa Sıralama Yükseltme

6 – Sitenizin hitini artırın.

Sitenize daha fazla kişinin girmesini sağlamak için yeni yazılar paylaşın ve insanların bu yazıları okumasını sağlayın. Alexa websitenin hitinide baz aldığı için sitenizi ne kadar çok kişi ziyaret ederse o kadar iyi olur.

7 – Başka sitelerden link alın.

Alexa.com’un bir diğer dikkat ettiği kriter sitenin backlink sayısıdır. Backlink ne kadar fazla olursa Alexa’da site yükseltme o kadar iyi olur. Bunun için kaliteli sitelerden backlink satın alabilirsiniz.

8 – İnsanların yazılarınıza yorum yapmasını sağlayın.

Yazılarınıza yapılan her yeni yorum yazının güncellenmesini sağlayacaktır. Bu da olumlu bir kriterdir.

Alexa Widget Kalktı mı?

Yukarıda listelediğimiz bilgilerin yanı sıra Alexa’nın sunduğu widget hizmeti vardı. Ancak Alexa bunu kaldırdı. Siz yukarıda listelediğimiz yönergeleri uygularsanız olumlu derecede Alexa rankınız yükselecektir.

Alexa Tarayıcı Eklentisi

Alexa Traffic Rank
Alexa Traffic Rank
Developer: www.alexa.com
Price: Free

Yazar Hakkında

Mehmet Ali Ayvaz

Kurgu ve tasarımla uzun süre ilgilendikten sonra yazılımla bu serüveni devam ettiriyorum. İnsanlara faydalı olabilecek içerikler hazırlama uğraşındayım.

3 Comments

  • Alexa rank yükseltme için bir çok makale ve bilgi var fakat çoğu gözle görülür bir etki yaratmadı. Verdiğiniz ipuçları oldukça faydalı. Websitemde bu yöntemleri uygulayacağım. Teşekkürler.

  • Yukarıda verdiğiniz yöntemler arasında faydalı ipuçları var gerçekten, yavaş yavaş siteme uygulamaya başladım , umarım faydasını görürüm.

  • Alexa yükseltmek için herhangi bir işlem yapmamıştım, sitemin hiti sürekli arttığı için Alexa’ya olumlu etki yapıyordu. Son zamanlarda Alexa birden düşmeye başladı. Bu verdiğiniz yöntemleri de deneyip Alexa sıralamasını yükselteceğini umuyorum.

Yorum Yap